MENU

Witajcie!

Cieszę się, że dotarliście do tego miejsca, by poznać bliżej charakter mojej pracy. Moją ofertę fotoreportażu kieruję do wszystkich, którzy cenią unikalność ujęć, intuicję, doświadczenie oraz umiejętność uchwycenia emocji bez aranżowania zdarzeń. Proponuję niestandardową formę zdjęć, gdzie znaczenie mają kompozycja, gesty, wieloplanowość oraz detale.
W studio tworzę zdjęcia, które aspirują do miana fotografii malarskiej, "fine art". Do tego miejsca zapraszam szczególnie tych, którzy cenią kreatywność i oryginalność fotografii artystycznej. Ofertę sesji plenerowej kieruję do wszystkich, którzy lubią przestrzeń i piękno otaczającej natury albo zakątki miast i miasteczek. Na życzenie sesję zdjęciową mogę wykonać również w domu lub mieszkaniu. W mojej pracy preferuję indywidualne podejście do Klienta, dlatego wszystkie szczegóły sesji ustalam w oparciu o tę zasadę.
Z serdecznością czekam na Ciebie...
Justyna

Oferta sesji fotograficznej i fotoreportażu 2022

2022

Aby poznać szczegóły oferty kliknij wybraną kategorię

OPRAWA ZDJĘĆ

Albumy, etui na pendriva, koperty na zdjęcia, odbitki

Q&A

• DLACZEGO WARTO SIĘ SPOTKAĆ ZE MNĄ NA SESJI?

Bycie fotografem to ciągłe spotkania i nawiązywanie nowych znajomości. Jestem ciepłą i spokojną osobą, z nutą wysokiej wrażliwości. Otwartą lecz nienachalną, rozmowną, ale nie gadatliwą. Dostrzegam w ludziach przede wszystkim dobro i superlatywy. Zależy mi, aby czuli się przy mnie naturalnie, dobrze i pewni swojej wyjątkowości. Od zawsze mam bardzo dobry kontakt z dziećmi, rozumiem ich temperament, chęć działania przez zabawę i dostosowuję przebieg sesji do ich potrzeb. Pracuję z osobami publicznymi i prywatnymi, z osobami stającymi regularnie przed obiektywem i tymi, którzy nigdy nie mieli sesji zdjęciowej. Dla każdego, bez różnicy, zatrzymuję chwilę z pełnym zaangażowaniem, pasją i miłością, bo bardzo kocham fotografować i stawać się w tym coraz lepszą. Gwarantuję, że po kilku pierwszym minutach sesji zapomnisz, że jesteś fotografowany, poczujesz się swobodnie i naturalnie.

• CO OBEJMUJE CENA SESJI

Cena sesji zdjęciowej obejmuje moje wieloletnie doświadczenie i umiejętności jakie regularnie zdobywam w dziedzinie fotografii; czas poświęcony na przygotowanie sesji, wykonanie zdjęć w trakcie sesji, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz czas na edycję i profesjonalną obróbkę wybranych zdjęć; ekskluzywne produkty od najlepszych dostawców; opłaty z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej; podatek; wydruk zdjęć; przesyłki pocztowe, a w przypadku zdjęć studyjnych aranżacje, stylizacje i dodatki.

• DOJAZD

W przypadku, gdy wskazane przez Klienta miejsce sesji znajdowałoby się poza Warszawą, to do ww. ceny sesji należy doliczyć koszty dojazdu. Koszty te są ustalane indywidualnie w umowie o wykonanie sesji fotograficznej. Może się zdarzyć, że będę wykonywała więcej sesji w danym miejscu, wówczas koszty dojazdu zostaną zminimalizowane. Dodatkowo, w przypadku reportażu ślubnego i pleneru ślubnego, jeżeli miejsce sesji będzie oddalone powyżej 150 km od Warszawy Klient na swój koszt zobowiązuje się do zapewnia mi noclegu, chyba że zadeklaruję, że nocleg zapewnię sobie sama.

• UMOWA I ZADATEK

Wiążącą formą rezerwacji terminu jest podpisanie umowy o wykonanie sesji fotograficznej oraz wpłacenie zadatku w wysokości 30% ceny sesji i ewentualnych dodatkowych opcji zamówionych przez Zamawiającego przy podpisaniu umowy, w terminie 3 dni licząc od daty podpisania umowy.

• TERMIN REALIZACJI ZLECENIA I PŁATNOŚCI

Termin płatności za sesję/reportaż: przelewem do 3 dni od dnia sesji
Termin wydania zdjęć w formie elektronicznej: do 14 dni roboczych licząc od dnia zamówienia (przy czym nie wcześniej niż od dnia sesji) - dotyczy to sesji plenerowej i studyjnej oraz od 14 do 60 dni roboczych w przypadku fotoreportażu.

Termin płatności fotoalbumu: w dniu sesji, a jeśli fotoalbum został zamówiony po dniu sesji to wraz ze składanym zamówieniem;
Termin wydania fotoalbumu: do 21 dni roboczych licząc od dnia zamówienia (przy czym nie wcześniej niż od dnia sesji).

• JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI?

Sesja zdjęciowa to wyjątkowe wydarzenie, dlatego warto zadbać o każdy aspekt, jaki składa się na efekt końcowy wspólnego dzieła jakim są fotografie.

1. MIEJSCE SESJI. Zdjęcia wykonuję w naturze, domu/mieszkaniu lub za dodatkową opłatą za wynajem na czas sesji, np. szklarni, stodoły, ogrodu botanicznego, pałacu, parku itp. miejsc.
2. CZAS SESJI. Sesje w plenerze wykonuję w ciągu dnia, a moją ulubioną porą jest czas na godzinę przed i godzinę po zachodzie słońca. Porę na zdjęcia w domu/mieszkaniu dopasowuję indywidualnie biorąc pod uwagę obecność światła naturalnego.

• STYLIZACJA

Sesja zdjęciowa to wyjątkowe wydarzenie i warto ubrać się na nią casualowo, ale trochę bardziej elegancko niż na codzień. Stylizacje należy komponować w myśl zasady: im mniej, tym lepiej. 2-3 kolory na całą stylizację np. sesji rodzinnej to wystarczająco, aby uniknąć chaosu. Kluczowe jest, aby ubrania nie miały dużych napisów, emblematów, jaskrawych kolorów, które mogą odciągać uwagę od głównych bohaterów. Wiem, że marzeniem wielu dziewczynek i chłopców jest przebrać się za Elzę lub Spidermana albo założyć bluzkę z Myszką Miki. Jednak taka stylizacja odbierze uwagę dzieciom, a na pierwszym planie będą bohaterowie bajek. Na zdjęciach dobrze się prezentują barwy pastelowe: łagodne i spokojne oraz kolory ziemi: beże, kremy, brązy, zielenie, szarości w pełnej palecie odcieni, błękit i żółcienie – to barwy naturalnie występujące w przyrodzie. U kobiet i dziewczynek dobrze się sprawdzą zwiewne sukienki i spódnice, swetry, kardigany, marynarki w kratkę, topy i t-shirty w jednolitym kolorze, cygaretki, jeansy, kapelusz, biżuteria dopasowana do stylizacji. U mężczyzn i chłopców natomiast spodnie materiałowe lub jeansy, koszula z długim rękawem (najlepiej unikać drobnej kratki i pasków), w której w ciepłe dni można podwinąć rękawy, kamizelka, kardigan, kapelusz, kaszkiet, szelki. Stylizacje powinny być dopasowane do pory roku. Podczas sesji w domu/mieszkaniu najlepiej nie zakładać rajstop, skarpetek i kapci - na zdjęciach wygląda to dużo lepiej.

• ZGODA NA PUBLIKACJĘ ZDJĘĆ

Fotografie, które publikuję na stronie www i w mediach społecznościowych są zamieszczane za zgodą osób fotografowanych. Jest to moja wizytówka, dzięki której Klienci mogą na bieżąco zapoznawać się z moimi pracami. Nigdy nie publikuję zdjęć bez zgody i szanuję decyzje moich Klientów w tej kwestii.

• SESJA POZOWANA CZY NIEPOZOWANA?

Wiele razy słyszałam zdanie: nie umiem i nie lubię pozować do zdjęć. Wierzcie mi, że ja też nie przepadam za robieniem zdjęć pozowanych. Najchętniej na czas sesji chciałabym stać się niewidzialna, aby móc podglądać i chwytać w kadr naturalne relacje międzyludzkie. Aby zdjęcia były niepozowane, potrzebuję Waszego wsparcia, zaufania, otwartości. Pragnę dać Wam przestrzeń, w której będziecie mogli okazać swoją relację emocjami, uczuciami i gestami. Moim zadaniem jest zatrzymać te momenty na fotografii interesująco, z duszą. Podczas sesji portretowych staram się, by pozowanie odbywało się w naturalny sposób a cenną ścieżką ku temu jest rozmowa i wzajemne zaufanie.

• CZY KLIENT MOŻE OTRZYMAĆ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z SESJI?

W pakiecie nr 2 istnieje możliwość dokupienia 50-100 zdjęć dodatkowych jako pakiet uzupełniający galerię główną - są to inne zdjęcia po podstawowym retuszu (balans bieli, ekspozycja, kontrast) w cenie 650zł. Zdjęć tych nie można udostępniać innym osobom, publikować w Internecie ani drukować.

zamknij